Декоративні водойми

У своєму сучасні вигляді вони виконують важливу роль в садово-парково мистецтві. Це і плавальні басейни і фонтани і штучні водоспади, струмки, маленькі ставки, в водоймі можуть плавати декроратівние риби. Вони підсилюють естетичне вплив сучасних ландшафтних композицій, створюють унікальний мікроклімат на території і покращують його екологічні параметри.

Декоративні басейни - це сучасні садово-паркові водойми з унікальним дизайном для прикраси території. Їх форма і конфігурація різниться, в залежності від особливостей місцевості. Наприклад, популярні круглі, овальні і прямокутні басейни з плавними обрисами берегів.

Водоспади - це сучасні декоративні споруди з різними формами відповідно до дизайнерськими ідеями і стилем ділянки. Сучасні водоспади декорують скульптурними композиціями і красивими вазами з квітами. Береги і русло красиво оформляють за допомогою рослин, штучних каменів і інших елементів.

Інтер'єрні фонтани прикрашають інтер'єр сучасного офісу, магазину, залу в готелі і в приватному будинку. Стиль інтер'єрних фонтанів цікавий і оригінальний для створення індивідуальних архітектурних композицій. Вуличні і інтер'єрні фонтани зволожують повітря і створюють комфортну атмосферу для відпочинку.

Фонтани - це автономні споруди: вода рухається за певним колу і не вимагає додаткового контролю. Фахівці виготовляють фонтани з матеріалів високої якості, а конструкції з н/ж сталі.

Штучні ставки -Мають рослинність і водними тваринами. Користуються попитом кілька видів ставків для оформлення території. Наприклад, геометричні ставки мають округлі, прямокутні і трапецієподібні форми. Їх красиво оформляють по контуру плиткою, штучними каменями і т.д. Природні ставки копіюють зовнішній вигляд природних водойм.

Найперша умова при створенні водоймища - правильне розміщення на ділянці. Він повинен знаходитися в добре освітленому місці і прикрашати собою важливі елементи благоустрою ділянки - оформляти патіо, куточок відпочинку або бути композиційним центром ділянки. Повинен відповідати загальному стилю будинку і ділянки. Наприклад, дивно буде виглядати "вільний" ставок на ділянці з регулярним плануванням.

У цьому випадку більше підійшов би "формальний" або класичний фонтан на перетині доріжок. Всі ці нюанси вирішуються на стадії проектування. Бажано перед будівництвом водойми мати його креслення - ескіз, розріз, список рослин.