Догляд за газоном або як правильно доглядати за газоном

догляд за газоном

Правильний догляд за газоном є основоположною гарантією довговічності Вашого трявяного покриву.

Догляд за газоном ділиться на наступні етапи: весна, літо, осінь.

Єдине що поэднуе всі етапи це регулярний покіс газону і постійний полив. Коситься газон раз в тиждень, поліватся він повинен щодня якщо ж звичайно погода не робить цього замість Вас. Також Вам необхідно регулярно і згідно з регламентом вносити сезонні добрива, як правило кількість і періодичність внесення добрив вказані на самій упаковці.

Навесні для того щоб газон нормально вийшов з зими його в першу чергу необхідно гарненько вичесати. З огляду на кліматичні умови території України цей процес проводять в березні місяці, також його ще називають скарифікація і аерація газону. Ці процеси дозволяють дати кореневій системі додаткове надходження кисню а також проріджують газон оскільки з часом, він стає на скільки густим, що в ньому починають з'являтися небажані для газону хвороби, особливо в періоди проливних та довготривалих дощів.

Влітку як правило газон тільки косять удобрюють і поливають.

Восени покоси стають рідше, тому як газон починає повільно рости, аж до того, що в останньому місяці осені може бути тільки один покіс за весь місяць, це в першу чергу регулюється погодними умовами. Але дуже важливо його постригти перед першими заморозками для того щоб навесні його не доводилося реанімувати від "зими".

Газон зберігається під покровом снігу взимку і дає новий приріст з весни. Але, дуже важливо щоб в періоди рясних зимових опадів прибираючи з Ваших доріжок на ділянці сніг, що не скидати його на купи інакше навесні, Ви відразу побачите, що на місцях гір снігу газон буде в поганому стані, також не рекомендується попадання солей на газон, навіть якщо на етикетці виробника пишуть про те що "Анти лід", "Анти сніг" або інші засоби для очищення доріжок не впливають на вашу рослинність то скажу Вам відверто, що це все не правда, по скільки в складі всіх цих засобів є Сіль яка вбиває рослинність, перевірено!