Ескіз проект ландшафтного дизайну парку або скверу

Ще 20 років тому проектуванням скверів і парків займалися ландшафтні архітектори. В Україні такої спеціалізації як ландшафтний архітектор, офіційно ще не існують. Тому будемо називати їх просто архітекторами. Раніше проектуванням парків і скверів займалися архітектори, які проектували містобудівні об'єкти. На сьогоднішній день в Україні вже досить розвинене ландшафтне проектування. І завдяки цьому, ландшафтний дизайнер мають певна освіти, може спроектувати парк або сквер.
 
Для того щоб подивитися в приклад парку його генплан, досить просто поглянути вже на існуючі парки. Їх дуже багато в інтернеті можна знайти. Але, необхідно враховувати, що намалювати просто ескіз проект ландшафтного дизайну скверу, не враховуючи прокладені комунікації і цільове призначення території, а також завдання, які вона повинна передбачати, знайти шаблонний варіант просто так не вийде.
 
Перш ніж приступати до ескізу ландшафтного парку, спочатку необхідно чітко зрозуміти для чого він буде облаштований. Потрібно пам'ятати що в умовах міського середовища рослини, використовувані під озеленення парку або скверу живуть менше, ніж в передмісті на дачній ділянці. Приміром, ялина в міських умовах може жити до 70 років, В той час як на присадибній ділянці за містом така ялина проживе не менше 120 років. Це стосується і інших декоративних рослин.
 
Перше що необхідно враховувати при проектуванні парку це вітрозахисні зони, як правило вони складаються з великих дерев не менш щільну хвою або щільну лиственную масу. Парки та сквери можуть мати різні призначення, одні скверу необхідно для того, щоб людина просто міг зупинитися і відпочити під час важкого трудового дня, інші ж сквери призначені для вечірнього відпочинку. Як правило вони відрізняються один одному цільовим призначенням і відповідно і розподілом рослинністю і тропиночной мережею по ділянці.
 
Якщо ви хочете зробити ескіз ландшафтного парку, Вам необхідно знати, що на цьому все не закінчиться. Так як для містобудівних об'єктів в обов'язковому порядку необхідно складати генеральний план території, проводити геодезію, розраховувати система автоматичного поливу, розраховувати точно площі доріжок, майданчиків, кількість лавок, і інших ландшафтно-архітектурних елементів парку. Випадки з проектуванням парку або скверу необхідний повний документ пакет документів для того, щоб приступити до реалізації та озеленення парку. Далі вам цей документ знадобиться не тільки для реалізації ідеї озеленення, а й для узгодження озеленення території з місцевою владою.