Гидропосів газону на схилі

Гідропосів - спосіб посіву насіння газонної трави за допомогою Гідросівалки. Створюється суміш з насіння, мульчують матеріалу, закріплювача, гідрогелю, барвника, і добрив. Закріплювач використовується для зв'язування компонентів складу між собою. Гідрогель використовується для накопичення вологи і подальшої віддачі її грунті. Мульчують матеріал забарвлений для того, щоб оцінити рівномірність покриття. Цією сумішшю покривають земельну ділянку. Спочатку суміш виглядає як рідка глина, а через три години створюється структура, яка захищає насіння від змиву дощем, видування вітром і поїдання птахами, а також перешкоджає ерозії грунту. Гідросівалка (гідросідером, гідромульчером) можна обробити земельну ділянку складного рельєфу - укоси, виїмки, насипи, ділянки без рослинного грунту, де утруднений посів іншими способами. Метод гідросівби в задачах протидії ерозії і інженерного захисту часто називають гідромульчірованіем.

Гідропосів є однією з найбільш технологічних і ефективних технологій для вирішення завдань з контролю ерозії, озеленення укосів, схилів, територій при будівництві, реконструкції доріг. В даний час технологія застосовується і активно розвивається у багатьох завданнях, де необхідно отримання розвиненої кореневої системи рослин або стабілізація грунтів.

гидропосів газону

Передумови виникнення технології

Не секрет, що одним з найбільш ефективних способів боротьби з розмиванням або вивітрюванням дорожніх схилів і укосів є вирощений на них трав'яний покрив. Трава, за рахунок стебел і розвиненою кореневої системи, з одного боку, стабілізує грунт, утворюючи ефективний переплетений килим з коренів, з іншого - чинить опір висихання або розмиву грунтів завдяки зеленої трав'яний масі. У роботах по створенню трав'яного покриву за допомогою традиційних методів (ручний посів газону на схилі, або укладання газону) існує ряд складнощів. Ручний сівши повільний, доріг і непередбачуваний за наслідками: насіння трави після сівби знаходяться без захисту, вологи і поживних речовин, також неможливо забезпечити рівномірність їх розподілу по поверхні. Газонна укладання краще з точки зору миттєвого результату.

Переваги технології

  • Одноразова розпорошення травосмеси і добавок
  • Створення середовища для якнайшвидшого проростання насіння
  • Захист насіння і грунту від вимивання і висихання
  • Забезпечення рівномірних сходів
  • Висока продуктивність і надійність результату
  • Довговічність газонів
  • Посів газон на складних ділянках

В результаті досліджень сформувалася нова технологія, при якій в баку спеціальної розпилювальної установки в воді змішуються насіння трав, волокниста мульча, поживні добавки, коректори кислотності ґрунтів, гідроколлоіди для затримання вологи, а також закріплювачі мульчі на грунті. Компоненти активно перемішуються, утворюючи однорідну суміш, яка потім розпорошується рівним шаром по оброблюваної поверхні.

Отриманий мокрий «килим» на 100% покриває схил, товщину його легко візуально контролювати. Утворюється рівномірний розсівання. Кожне насіннячко оточене вологою мульчею - постачальником води, що захищає від впливу прямого світла, висихання, вивітрювання і склевиванія птахами. Живильні компоненти знаходяться також в активному шарі, а закріплювачі надійно фіксують шар на грунті, не допускаючи його сповзання або руйнування при вітрах або дощі.