Кліматичні зони України

При виборі рослин враховуйте свою кліматичну зону, або просто спостерігайте за тим, що росте навколо. Як правило в професійних каталогах по декоративних рослинах зазначена приналежність рослини до тієї чи іншої кліматичної зоні. Також варто відзначити, що деякі рослини можуть жити і не в своїй зоні, але тільки за умови якщо ви створите для них комфортні умови.

Показниками того, наскільки та чи інша кліматична зона підходить для посадки окремих видів чагарників і дерев, служать середня і мінімальна температура повітря в січні і липні, а так же середньорічний рівень опадів. Належність до тієї чи іншої кліматичної зоні визначається за середнім значенням найбільш низьку температуру в році. Для отримання цього показника метеорологи ділять суму найнижчих температур останніх 10-15 років на кількість років спостереження. Результатом такого спостереження стала карта зон зимостійкості. Ця карта включає в себе 11 зон, з кроком в 5,5 градусів Цельсія. Кожна зона розділена на дві підзони «A» і «B».

Кліматичні зони України

Кліматична зона 5а (-28,9 ...- 26,2): Суми, Харків, Луганськ.

Кліматична зона 5b (-26,1 ...- 23,4): Луцьк, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Ужгород, Вінниця, Жітормір, Київ, Чернігів, Полтава, Черкаси, Кіровоград, Днепопетровск, Донецьк.

Кліматична зона 6а (-23,3 ...- 20,6): Львів, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон.

Кліматична зона 6b, 7а (-20,5 ...- 15): Одеса, Крим

Кліматична зона 7b (-15 ...- 12,3): Частина Криму.

Звертаючись до нас, ви завжди отримаєте проект озеленення ділянки з урахуванням всіх необхідних факторів для подальшої комфортного життя рослин на ньому.

 Читайте больше на странице в инстаграмм  https://www.instagram.com/platonstroy_kiev/