Коли можна укладати рулонний газон?

Багато хто задається питанням, коли ж краще почати озеленювати свій ділянку, а точніше мова йтиме про те в який період року можна укладати рулонний газон. У міру розуміння цього питання, більшість вважає, що це краще робити ранньою весною. Навіть не знаю, з чого люди так вважають, але зараз я маю намір в друзки рознести цей стереотип. Розповім Вам, про те, які сюрпризи вас чекають під час укладання газону в різні пори року.

Головною аргументацією стане, наш досвід укладання газону 7 років, і сукупна площа за це період більше 10 гектарів. І так, газон можна укладати Навесні, Влітку і Восени!

Весна - можна в Марті, Квітні але краще в травні

Не дивлячись на те, що як правило після 8 березня починає приходити тепло, рослини виходять із зимової сплячки, почати укладання рулонного газону в Марті ви не зможете! З точки зору біологічних процесів для цього немає ніяких перешкод. Але, є одне але, ви його ні де не зможете купити, а якщо вам його хтось і продасть, то вид його буде не такий як хотілося! Вся справа в тому, що газон взимку (в залежності від її суворості) переживає процеси перемерзання і відмирання зеленого покриву.

Кожен виробник, перш ніж почати продаж рулонного газону навесні, повинен надати йому товарний вигляд. Після зими газон проходить процедуру вичісування отсохшей трави. Вичісування починається в березні, це найвдаліший для цього період. Тоді трава ще не пустила молоді паростки, а старі легко вичесати.

Після того як газон вичесати, йому потрібно дати час відрости, внести добрива, зробити покіс і тільки тоді він надходить у продаж. Як правило весна в нашій кліматичній зоні така що, газону потрібно близько 1-1,5 місяця на відновлення після зими. Як правило починають продавати його з початку травня або після травневих свят. Якщо весна з березня була активно тепла і зима не сувора, то газон може бути готовий до продажу навіть з середини квітня. Ось тоді ви зможете купити і укласти рулонний газон на своїй ділянці.

Важливо розуміти, якщо терміново потрібно його постелити в Марті або в Квітні, є виробники які продадуть його в цей період. Але я б цього робити не став, так як правило терміни приживлюваності затягнуться на місяць а стан газону дуже не красива! Краще підготуйте свою ділянку під укладку за ці два місяці а потім в травні за один день перетворите свою ділянку в зелену галявину.

Літо - однозначно ТАК!

Тут тільки може перешкодити Ваш літню відпустку :-). У цей період газон активно зростає, коситься і нарізається в продаж. Звичайно, при 35 ° спеці є особливості укладання газону, так як це швидкопсувний продукт, його потрібно, максимально швидко вистелити, і залити водою. Раніше я писав статтю про технологію укладання рулонного газону, в розділі "Рясний полив" описано, як це робиться.

Осінь - ТАК!

Спека вже стихла, проводити роботи з укладання комфортно. Стелити газон можна майже всю осінь. Але, якщо починаються приморозки, це вже сигнал до того пора переносити все на весну. На практиці виходило так, що ми стели газон до середини Листопада, і все було гуд!

Зима - проти природи не попреш!

Взимку відпочивайте, святкуйте Новорічні свята, літайте в теплі краї (там, до речі, взимку його укладають), замовляйте у дизайнерів проекти озеленення і щоб чітко розуміти як буде виглядати Ваш ділянку. А з приходом весни закочуйте рукава, і готуйте ділянку, а якщо лінь, тоді замовте укладання газону у нас.