Консервація системи поливу на зиму або продув поливу

Для чого потрібна консервація системи поливу?

По-перше, для того щоб ваша система нормально запрацювала навесні її необхідно продути і законсервувати. Настає зима, а разом з нею традиційно приходять аварії в системі поливу. У сильні морози основна причина таких аварій - замерзання води, що тече. При цьому, як відомо, відбувається її розширення, так що утворюється лід легко розриває труби, дощовики та інші комплектуючі системи (для довідки: щільність льоду - 917 кг / м3, щільність води - 1000 кг / м3, тобто обсяг збільшується в 1.1 рази , що досить істотно). Аналогічне явище відбувається, якщо на зиму залишити воду в ємностях з водою.

По-друге, поливати газон і рослини взимку не буде ніякої необхідності.

І так, щоб уникнути зимових аварій систем автополиву, необхідно робити продув поливу на зиму. Якщо у Вас є компресор (мінімум на 8 атмосфер), потрібні фітинги та володіння настройками контролера, тоді можете зробити консервацію системи поливу самостійно. Якщо ж у вас на це все, немає часу і бажання цим морочитися, тоді замовте продування системи у нас, наші ціни цілком лояльні.

Якщо у вас є накопичувальна ємність, тоді з неї потрібно злити всю воду. Потім відключити насос від системи. Після, підключаєте компресор до системи автополиву, накачуєте в неї тиск близько 5 атмосфер і по черзі відкриваєте все зони поливу, таким чином, щоб в системі зберігалося тиск, необхідний для виштовхування всієї води з системи. Якщо ваш насос знаходиться не в глибокому приямку і є ризик його промерзання взимку, його краще забрати в тепле приміщення і відповідно збезводнити його.

Все це захід, як правило, виконуються з середини Жовтня до середини листопада, або до початку морозів.