Ялиця посадка і догляд

Пихта фото

ОСОБЛИВОСТІ ПОСАДКИ:

Краще садити в тінистих місцях, але А.CONCOLOR може рости і на світлі. У алейних посадках відстань між рослинами 4-5 м., В пухких групах 3-3,5 м, в щільних - до 2,5 м. Коренева шийка повинна бути на рівні землі. Після посадки зазвичай відбувається осідання та ущільнення грунту, в зв'язку, з чим необхідно проводити посадку на глибину, при якій кореневий кому буде на 10-20 см вище рівня землі. Особливо це стосується крупномірних рослин.

Всі контейнерні рослини перед посадкою необхідно ретельно проливати водою, кому повинен бути просякнутий вологою і не втрачати її відразу після посадки рослини.

Склад грунтової суміші: глина, листова земля або перегній, торф, пісок (2: 3: 1: 1). Оптимальна кислотність ґрунту pH 5,5-6,0. На важких грунтах обов'язковий дренаж (20 см щебінки або битої цегли). При посадці в грунтову суміш додають повне мінеральне добриво (250-300 г нітроамофоски) і до 10 кг тирси на кожну яму.

Підживлення: Через 2-3 роки після посадки бажано внести Кемиру-універсал (150 г / м2), поєднуючи підгодівлю з весняної перекопування землі на глибину багнета лопати.

ПОЛИВ: Полив A.BALSAMEA 2-3 рази в сезон з розрахунку 1,5-2 відра на дерево, влітку в суху пору рекомендується дощування (обприскування) водою (один раз в 2 тижні). Посухостійка А.CONCOLOR при нормальному випаданні дощів додаткового поливу і обприскування не потребує. Надлишкового перезволоження ялиці не переносять. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого поливу.

Розпушування: Обов'язково під молодими посадками на глибину 25-30 см (одночасно з видаленням бур'янів). Дорослі рослини рихлити не слід. МУЛЬЧУВАННЯ: Біля пристовбурних кіл молодих рослин тирсою, тріскою або торфом, шар 5-8 см.

СТРИЖКА, ОБРІЗКА: Навесні видаляють сухі гілки. Формування крони проводиться ранньою весною до початку сокоруху тільки в разі потреби. A.LASIOCARPA 'COMPACTA' можна сформувати в молодому віці, видаливши наприкінці травня пагони, пошкоджені пізньовесняними заморозками.

ШКІДНИКИ: Ялицево-смерековий хермес, пихтовая побеговая моль. Обприскування: кінмікс, КЕ, (50 г / л) 2,5 мл / 10 літрів води, дворазова обробка; децисом, КЕ (25 г / л) 2 мл / 10 літрів води, дворазова обробка; карбофосом, СП (100 г / кг) 90 г / 10 літрів води, дворазова обробка.

Піхтова корьевая тля. Обприскування: фітовермом, КЕ (2 г / л) 0,2% розчин, дворазова обробка; мітаку, КЕ (200 г / л) 20-30 мл / 10 літрів води, дворазова обробка; карбофосом, СП (100 г / кг) 90 г / 10 літрів води, дворазова обробка; децисом, КЕ (25 г / л) 2 мл / 10 літрів води, дворазова обробка.

ХВОРОБИ: Іржа. Обприскування розчином арцерид, СП (600 г / кг) 50 г / 10 літрів води, чотириразова обробка. Рекомендується обрізка уражених гілок, вирубка і спалювання сильно заражених дерев Дезінфекція ран розчином мідного купоросу (5%).

ПІДГОТОВКА ДО ЗИМИ: Багато ялиці і їх декоративні форми, вирощувані в ДО ЗИМИ Європі і помірній зоні Росії, морозостійкі і не пошкоджуються в суворі зими. Молоді рослини в перший рік після посадки краще накрити лапником (А.СONCOLOR, у якій хвоя червоніє від морозів). Це збереже їх від поздневесенних заморозків. З віком зимостійкість ялиць, як і інших хвойних порід, зростає і необхідність в укритті пристовбурних кіл сухими листям або торфом відпадає.