Посів газону своїми руками

Чи реально самим посіяти газон? Я скажу: реально! І посіяти, виростити і підтримувати в належному вигляді. Тільки хочу попередити відразу, що догляду за ним буде потрібно більше, ніж за найвибагливішим квітником. Я зараз говорю про нормальному, повноцінному газоні, а не про звичайний трав'янистому дерен. Отже, як це зробити своїми руками.

Починається все з підготовки місця під газон. Земля перекопується на штик лопати (можна скористатися культиватором), коріння бур'янів ретельно вибираються. Можна застосувати і гербіцидні засоби вибіркової дії, але тоді з подальшими заходами слід почекати близько 2 тижнів.

Якщо у вашому регіоні часто йдуть дощі (особливо навесні і восени), то має сенс подумати про дренажі. Для піску і супісків це, може і не є таким актуальним, а ось якщо ви володар суглинку або глини, то краще не економити на дренажній системі. Газонна трава терпіти не може вимокання і просто-напросто буде потім випадати.

Після установки дренажних труб поверхню розрівнюється, додаються комплексні мінеральні добрива з переважанням азоту, а також доломітове борошно для расщелачіванія грунту, якщо вона у вас кисла. Все трамбується. Можна взяти в оренду трамбувального каток. Це краще, ніж самому майструвати з підручних матеріалів трамбування: все одно ви не зможете з однаковою силою втоптувати землю, а повітряні подушки обов'язково перетворяться через пару днів в ямки.

Якщо робимо газон своїми руками, то краще вибрати універсальну суміш насіння, тому що всі інші газони зажадають до себе в майбутньому підвищеної уваги. Як розрахувати, скільки насіння треба? Витрата становить приблизно 20-35 грам на 1 кв.м. Але візьміть на 1/3 більше, тому що потім все одно доведеться досівати.

Перед посівом грунт добре проливаємо. Засіяний ділянку присипаємо 2-сантиметровим шаром землі або торфу і вирівнюємо всі граблями. Хіба ви не присипаємо, а накриваємо все нетканим матеріалом.

Тепер про терміни. Газон можна висівати і навесні, і влітку, але найкраще восени. Головний критерій тут - температура повітря і грунту (близько 10 градусів тепла). Для дружного всхода траві потрібні тепло і волога. На початку теплого сезону і по його завершенню часто йдуть дощі, вологість повітря підвищена, тому цей час для посіву оптимальніше всього. Але все одно у кожної пори є свої мінуси. Навесні трава росте найбільш активно, а й бур'яни теж не дрімають. Влітку часто бувають жаркі посушливі дні, тому регулярний полив для молодих сходів буде життєво необхідний. Восени велика ймовірність нічних заморозків, від яких сіянці страждають. Загальне правило при посадці таке: до заморозків повинно залишатися не менше 40 днів, щоб газон пішов в зиму зміцнілим. Посів газону бажано завершити до середини вересня. Багато хто практикує подзімий посів газону: насіння висіваються на підмерзлу землю перш, ніж випаде сніг. Але в цьому випадку дуже! ️ велика ймовірність осінніх відлиг, тому такий спосіб можливий лише в регіонах з раннім і передбачуваним настанням сніжної зими.

Перші сходи з'являються через 5-14 днів (чим тепліше, тим швидше росте трава), але повноцінно газон сформується лише через місяць-два. А в густий килим він перетворитися не раніше ніж через рік.