Посадка Тиса (лат. Táxus)

Тисс фото

ОСОБЛИВОСТІ ПОСАДКИ: Вимагає захищеного від сонця і вітру розташування. Відстань між рослинами від 0,6 до 3-4 м. У живоплоту траншеї 0,5 X 0,5 м однорядні, 0,7 х 0,5 м - дворядні. Всі контейнерні рослини перед посадкою необхідно ретельно проливати водою, кому повинен бути нагодований вологою і не втрачати її відразу після посадки рослини. Коренева шийка повинна бути на рівні землі. Як правило, після посадки відбувається осідання та ущільнення грунту, в зв'язку з цим необхідно проводити посадку на глибину, при якій кореневий кому буде на 10-20 см вище рівня землі. Особливо це стосується крупномірних рослин. Зростає на будь-якому грунті, але вважає за краще глинисті, що містять вапно.

Грунт: дернова земля, торф, пісок (3: 2: 2). При посадці вносять Кемиру-універсал (100 г / м2). Оптимальна кислотність ґрунту pH 5,5-6,5. Т.ВАССАТА не переносить кислих грунтів (pH до 8,0). Дренаж бажаний: бита цегла і пісок шаром 20 см.

Підживлення: Навесні через рік після посадки вносять повне мінеральне добриво (50-70 г / м2 нітроамофоски).

ПОЛИВ: Протягом сезону поливають раз на місяць по 1-1,5 відра на кожну рослину, дощування раз в 2 тижні. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого і рясного поливу.

Розпушування: Розпушування молодих посадок (перші 2-3 роки) на глибину 10-15 см, поєднане з видаленням бур'янів. МУЛЬЧУВАННЯ: Шар тріски 8 см. СТРИЖКА, ОБРІЗКА: Добре переносить стрижку і сильну обрізку при формуванні крони. Сухі пагони видаляють повністю, обрізка на 1/2 довжини пагона.

ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ ШКІДНИКИ: тисові ложнощитовка. Обприскування карбофосом, СП (100 г / кг) 90 г / 10 літрів води, дворазова обробка.

Тисові галлица. Обприскування: кінмікс. КЕ, МЕ (50 г / л) 2,5 мл / 10 літрів води, дворазова обробка; децисом, КЕ (25 г / л) 2 мл / 10 літрів води, дворазова обробка; карбофосом, СП (100 г / кг) 90 г / 10 літрів води, дворазова обробка.

ХВОРОБИ: Змішана гниль. Спалювання хворих дерев. Протруювання грунту розчином мідного купоросу (5%).

ПІДГОТОВКА ДО ЗИМИ: Молоді посадки укрити торфом шаром 5-7 см, захистити від опіків ялиновим гіллям або крафт папером. Дорослі рослини зимостійкі.