Туя догляд посадка (лат. Thuja)

Туя фото

ОСОБЛИВОСТІ ПОСАДКИ: Туя посадка і догляд. Може рости на сонці і в півтіні. На сонячних місцях іноді страждає від коливань температури або висихає від морозу. Краще садити в захищених від вітру місцях. Відстань між рослинами від 0,5 до 3 м (рідко 5 м), в живоплоту при дворядної посадки між рядами 0,5-0,7 м, в ряду 0,4-0,5 м. Рекомендована ширина алей з туї 6 -8 м з інтервалом між деревами 4 м. Коренева шийка повинна бути на рівні землі. Як правило, після посадки відбувається осідання та ущільнення грунту, в зв'язку з чим необхідно проводити посадку на глибину, при якій кореневий кому буде на 10-20 см вище рівня землі. Особливо це стосується крупномірних рослин. Всі контейнерні рослини перед посадкою необхідно ретельно проливати водою, кому повинен бути просякнутий вологою і не втрачати її відразу після посадки рослини. Ґрунтова суміш: дернова або листова земля, торф, пісок (2: 1: 1) з додаванням при посадці мінеральних добрив (по 500 г нітроамофоски на кожне доросле рослина). Оптимальна кислотність ґрунту pH 4,5-6,0. Дренаж шаром 15-20 см на глинистих ґрунтах або труби в траншеях на болотах.

Підживлення: Через два роки після посадки, якщо вносилося повне мінеральне добриво, рекомендується додати Кемиру-універсал (100-120 г / м2). ПОЛИВ Протягом першого місяця після посадки рекомендується проводити дощування і поливати раз на тиждень по 1 відру на рослину. У суху пору сезону полив по 1,5-2 відра на рослину 2 рази в тиждень і дощування. Туї люблять вологі грунту; на сухих і в тіні крони рідшають. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого і рясного поливу.

Розпушування: Розпушування неглибоке (8-10 см). МУЛЬЧУВАННЯ: Бажано мульчування торфом або тріскою шаром 7 см.

СТРИЖКА, ОБРІЗКА: Щорічно навесні видалення сухих пагонів. Стрижка в живоплоту помірна, не більше 1/3 довжини пагона. Формування крони за потребою.

ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ ШКІДНИКИ: Туєв ложнощитовка. Обприскування карбофосом, СП (100 г / кг) 90 г / 10 літрів води, дворазова обробка. Туєв попелиці. Обприскування: фітовермом, КЕ (2 г / л) 0,2% розчин, дворазова обробка; мітаку, КЕ (200 г / л) 20 - 30 мл / 10 літрів води, дворазова обробка; карбофосом, СП (100 г / кг) 90 г / 10 літрів води, дворазова обробка; децисом, КЕ (25 г / л) 2 мл / 10 літрів води, дворазова обробка.

ХВОРОБИ: Всихання пагонів. Починаючи з весни, систематично обприскують медьсодержащими препаратами: картацідом, СП (500 г / кг) 50 г / 10 літрів води, дворазова обробка; Купроксат, КС (345 г / кг) 50 г / 10 літрів води, дворазова обробка; хлорокисью міді (0,2%); бордоською рідиною (1%).

ПІДГОТОВКА ДО ЗИМИ: Дорослі рослини цілком зимостійкі. В першу зиму після посадки хвою молодих рослин слід оберігати від зимових і весняних сонячних опіків, вкриваючи їх ялиновим гіллям або крафт-папером.