Технологія укладання рулонного газону

Технологія укладання рулонного газону:

  • Планування ділянки. Чорнова, чистова .., боротьба з бур'янами
  • Каткованіе ділянки (виконується катком по необхідності)
  • Доставка і укладання рулонного газону в один день
  • Перший, хороший полив рулонного газону зі шланга
  • Катковання (використовується не завжди)
  • Перший покіс через тиждень, і вкорінення

Грунтово-планувальні роботи

Вони як правило діляться на чорнові і чистові. Основне завдання чорновий планування - розподілити шар грунту під необхідний рівень ділянки, а також при необхідності додати хоча б 10-15 см родючого грунту якщо грунт є глинистої або піщаної. Після, приступають до чистової плануванні, попередньо забравши з ділянки все зайве у вигляді сміття, бур'яну. Суть чистової планування полягає в тому, щоб не тільки вирівняти площину під потрібний ухил або рівнину, а ще й в тому, щоб закатати катком (при необхідності) вже спланована ділянка, щоб, після укладання, земля не почала просідати місцями. Це залежить від особливостей ґрунту.

 Якщо на ділянці є бур'яни, то їх в будь-якому випадку необхідно знищити. Те, яким чином це краще зробити потрібно дивитися ситуативно.

Доставка рулонного газону на ділянку

 Пункт нескладний, але має важливий нюанс ... Рулонний газон - це швидкопсувний продукт. Тому при доставці газон рулонний необхідно правильно розрахувати його кількість. НАСТІЙНО РЕКОМЕНДУЄМО купувати рулонного газону рівно скільки на день, скільки зможете реально вистелити. З огляду на температуру повітря, будь то спека або вогкість, газон в рулонах може пропасти. При спланованому ділянці одна людина реально зможе вистелити в день близько 50 кв. метрів. Розраховуйте свої сили, інакше ризикуєте тим, що він пропаде!

Також слід знати, що рулон газону важить близько 25-35 кг. (0,8 м.кв.), а це означає, що на малогабаритний транспорт, у вигляді газелі, зможе привезти не більше 50 метрів. Для доставки газону використовують 5, 10, 20-тонні машини, бажано з гідро. Гідроборт допомагає РОКЛ нормально розвантажити піддони з газоном і перетягнути їх по ділянці. Вага одного піддону до 1 тонни. 

Укладання рулонного газону на спланована ділянка

 Для укладання вам знадобляться - ножики, граблі, лопати та тачка, шланг для поливу. Ножики для підрізування газону, тачки для його перевезення, ну і лопати і граблі для вирівнювання вже зробленої планування. 

Тут важливо врахувати той момент, що рулонний газон щільно прирізати стик в стик, з іншими рулонами.

Як правило, при укладанні газону, прирезей рулон до рулону, вирізаються контури ділянки і територія навколо чагарників і дерев.

На обрізки йде від 1 - 5% площі газону, тому, купуючи необхідну кількість газону на ділянку, рекомендуємо додати до цієї цифри площа на обрізку.

Рясний полив

Для того, щоб газон не пропав і укорінився, його слід відразу після укладання залити водою, буквально наступаючи на п'яти укладальника, особливо якщо все відбувається під жарким сонцем, і не зупиняти такий полив, поки калюжі не стоятимуть.

Рекомендується щодня поливати 7-14 днів після укладання, і тільки коли ви побачите зростання трави, і газон пустить молоді коріння, тоді можна зменшити дозування води до стандартної щоденної норми. Ви повинні завжди пам'ятати - газон вимагає постійного поливу після укладання!

Перший покіс газону через 6-7 днів.

Рулонний газон вже через це термін потрібно буде косити (перший покіс газону.) І якщо Ви використовували технологію укладання рулонного газону як тут написано, то після першого покосу ділянку буде радувати Вас своїм виглядом! Як правило, після другого покосу, по ньому можна буде сміливо ходити.

резюме:

Фотографії зроблені під час укладання газону на ділянці площею 5 соток. 3 дні пішло на підготовку ділянки. Доставка здійснювалася 10-тонним Маном з причепом, так як заїхати фурою на ділянку не було можливості. Газон був укладений за 1 день бригадою в 14 чоловік. Каткованіе не застосовувалося, так як грунт був сипучий і їздив під ногами, що ускладнювало процес укладання, але після вкорінення газону грунт під ногами стала щільною.