Водопостачання на ділянці: як організувати?

Кожна людина, що має дачу або заміський будинок, рано чи пізно зіткнеться з дуже важливою проблемою - водопостачання будинку і ділянки. Це дуже важливе питання, що вимагає негайного вирішення, так як вода необхідна не тільки для кухні та ванної, але і для поливу ділянки і рослин. Полив знаходяться на ділянці грядок, клумб, газону вимагає колосальних витрат води. Навіть при наявності поруч або на території котеджного містечка водойм потрібну кількість води носячи, наприклад, відрами не вдасться забезпечити. Та й якість води в них відповідне і дуже времязатратно це. Що б озеленена територія не потребувала воді, а господар не мав фізичних і тимчасових витрат, потрібно обов'язково звернеться до професіоналів за установкою водопостачання на ділянці.

Тепер потрібно розібратися, які ж системи водопостачання існують, і від чого залежить вибір устаткування для різних видів ділянок. В основному для водопостачання практично всіх ділянок сучасних котеджних містечок використовують два варіанти: колодязь або свердловина. У тому чи іншому випадку є ряд плюсів і мінусів, які потрібно врахувати при виборі бажаного варіанту.

Почнемо з колодязя

Це старий і перевірений спосіб подачі води і для ділянки і для житлового будинку. Якщо колодязь вже є на ділянці, то справа за малим - поставити хороший насос (бажано з фільтром) і підключити його до електромережі. Найголовніший недолік цього варіанту - це практично неможливість використання його в зимову пору року. Витрати електроенергії і якість води саме собою. Якщо ж колодязя немає на території ділянки, то варто добре подумати, перш ніж його копати, так як це великі витрати грошей і праці.

Далі розглянемо свердловину

Свердловина - це вдосконалений колодязь. Основним критерієм буріння свердловини для ділянки і будинку є її глибина. Від глибини залежить не тільки якість води, що подається на ділянку, а й потужність насоса для свердловини.

Що вважати за краще в кожному конкретному випадку, буде залежати кількість води, що використовується на ділянці, варто обов'язково врахувати можливість додаткових будівель (басейн, лазня і т.д). Так само вибір варіанту водопостачання буде залежати від розміру території ділянки, а так само від глибини залягання грунтових вод (якщо вода занадто глибоко, то колодязь скасовується).

Ще одним дуже хорошим, але, на жаль практично не можливим до використання в сучасних умовах, є централізоване водопостачання. Його переваги - це відсутність насоса, немає необхідності міняти фільтри, а так само використання цілий рік. Але є і суттєві мінуси: старе зношене обладнання (труби), оформлення численної документації та дозволів.

Який би вид водопостачання ні використовувався, він вимагає ретельної підготовки і розрахунків використання необхідного обладнання та затратна монтаж магістралі від джерела води до різних частин території ділянки (будинку). Тому для якісного і швидкого вирішення даного питання просто необхідно звернутися до професіоналів.