Хвойні рослини в ландшафтному дизайні

Хвойні рослини є незамінним матеріалом для озеленення, їх вічнозелений наряд гарний і влітку, і взимку. Вони не тільки дуже ефектні, але і вимагають мінімальних витрат по догляду. Ось кілька конкретних порад, як в залежності від вашого задуму правильно підібрати хвойні растенія.Прі підборі асортименту хвойних порід слід враховувати їх розмір в пору зрілості, темпи зростання, вимоги до умов зростання. Хвойні рослини - домінанти композицій невеликих садів, і саме з них починають створення всієї композиції.

Дуже красиво на тлі газону виглядають групи хвойних дерев, особливо пірамідальних форм. Групи темнохвойних порід роблять досить щільними, розміщуючи рослини один від одного на відстані рівному діаметру крони рослини в зрілому (20-30 років) віці, т. Е. Близько 3-4 м. Такі композиції зберігають крону від землі. Карликові рослини садять, відповідно, набагато ближче. Светлохвойние породи (сосни, модрини) висаджують на відстані не більше двох діаметрів крони рослини в зрілому віці.

хвойні рослини в ландшафтному дізайні

Для посилення декоративності дуже важливо підібрати колірні поєднання. Наприклад, темнохвойні рослини ефектніше виглядають в сусідстві зі світлою зеленню і навпаки. Хвойні можна використовувати як рослини заднього плану - на їх фоні особливо виразно виглядають ряболисті чагарники і яскраві квітники.

Композиції з хвойних рослин підбирають за принципом контрасту. Поруч з пірамідальними розміщують кулясті або сланкі форми. Дуже важливо підібрати рослини з різною фактурою хвої. Багато низькорослі хвойні рослини природно виглядають серед каменів, поруч з підпірною стінкою або майданчиком покритої плитками. Іноді досить посадити біля каменя одну рослину, щоб неповторно оформити куточок саду. Ялини, ялиці, туї, кипарисовики, пірамідальні ялівці гарні для посадок близько будівель. Посаджені перед будинком хвойні рослини об'єднують його з навколишнім ландшафтом, логічно завершуючи композицію.

Дуже часто власники садів хочуть мати у себе на ділянці живе «новорічне дерево». Крім ялини для цього підходять ялиця, лжетсуга або низько кроновано сосна. У літню пору таке дерево може бути центром композиції галявини-галявини біля будинку. Необхідно посадити його так, щоб взимку була можливість підійти до нього по снігу, не пошкодивши навколишні посадки.

Хвойні рослини виглядають ефектно протягом усього року, тому їх добре використовувати як живопліт, для маскування окремих куточків ділянки. Не варто захоплюватися гонитвою за надмірно великим видовим та сортовим розмаїттям, це втомить вас великою кількістю вражень і знизить загальний ефект. Для того щоб посилити враження від саду, в композицію можна включити рододендрони, карликові барбариси, спіреї та інші чагарники, за своїми біологічними особливостями поєднуються з хвойними рослинами.

Необхідно враховувати, що багато хвойні рослини мають розкидисту крону, під якою багаторічники ростуть дуже погано. Між багаторічними рослинами поки вони не розрослися, можна висаджувати одно- і дворічні рослини. Землю безпосередньо під хвойними видами найкраще замульчувати роздробленої сосновою корою.

Сланкі ялівці на газоні можуть бути перешкодою при його скошування. Межі замульчувати куртин повинні бути трохи більше пагонів ялівцю.