Якими в 2015 році будуть ціни на ландшафтні роботи?

Зараз грудень 2014 року і багато ландшафтні фірми підбивають підсумки робочого року і починають (хоча думаю що підсумки вже розуміли ще восени) і замислюватися про те як працювати далі в умовах коли економіка просіла, у багатьох клієнтів бізнес також відчув на собі тягар революційних ідей і відповідно багато хто почав переглядати категорію своїх особистих витрат. Сказати про те що всім стало погано, так немає, кому-то звичайно ж міцно сумно, а кому дуже навіть добре. Скажімо так, за словами мого знайомого, який займається дуже дорогою нерухомістю, будь-яких коливань в свій заробіток він не відчув. У нас в країні завжди стабільно продається або категорія дешевих товарів, або дуже дорогих. Звичайно власник асфальтового заводу врядли стане економити на ландшафті (якщо він звичайно не відноситься до категорії «скупий платить двічі»), ну заробляв образно кажучи один лям в місяць до революції, ну просів його дохід наприклад на 500 тис, ну і що ... все одно його доходи особливо не вплинуть на його витрати. Ось тільки категорія таких клієнтів в процентному співвідношенні на весь ринок дуже маленька.
 
За останні роки основною масою замовників все більше ставала категорія бізнесменів малого бізнесу, ось вони якраз і в зв'язку з подіями в країні переглянули свої витрати на красу, тому як у багатьох стало завданням протримати бізнес до кращих часів, а не садити ялинки навколо будинку.
 
Взагалі то ринок ландшафтного дизайну в Україні дуже молодий і повний не професіоналів. Звичайно, навчитися посадити дерево або постелити газон начебто не так вже й складно, але посадити його так, щоб воно красиво виглядало або НЕ здохло, не кожен зможе, тут реально потрібно володіти і досвідом і знаннями, яких не отримати на 6-місячних курсах, і тим більше в вузах, що пропонують під виглядом диплом за ціною 5-річної витрати грошей і часу в порожню (сам знаю, навчався, і тільки багаторічний досвід мені показав, що інститут це гроші на вітер).
 
 
Так от, повернемося до замовників з середнього і малого бізнесу (вони ж все таки складають основну масу клієнтів), для них будь-підняття цін на ландшафтні послуги стане фатальним в ухваленні рішення облаштовувати свою ділянку зараз або коли все стабілізується. З одного боку для утримання ринку і клієнтів ландшафтним фірмам не варто було б піднімати ціни на роботи, але з іншого боку, коли ціни виростуть, замовник перенесе свої плани на облаштування території до кращих часів, це дозволить тільки накопичитися попиту, який потім як бомба вибухне і нагодує всіх спраглих цими замовленнями. Такий розклад дозволить скоротити кількість слабких фірм на ринку ландшафту і дозволить відфільтрувати тих, хто надають не якісні послуги.
Звичайно, знайдуться і такі, які під час підвищення цін будуть ходити і робити все за 3 копійки, але на жаль наше "совкове свідомість" яке, любить все на шару, змушує скупих платити двічі, а то й тричі. І тут настає момент істини, коли замовник спочатку запрошує "Шаромигов" за 3 копійки, а потім шукає тих, хто зможе все виправити в три дорого.
 
))) Зустрічав навіть таких, які тричі переробляли свою ділянку у непрофесіоналів за 3 копійки, а тільки на четвертий раз приходили до нормальних, і ті робили раз і якісно. Як показує практика - наявність грошей не завжди відображає знання прописних істин.
 
Ну якщо у тебе не вистачає грошей зробити собі цукерку, так і скажи, нормальний ландшафтник запропонує тобі або варіант частково реалізувати все що задумалося, а з часів продовжити, або економ-варіант на основі іншого посад матеріалу. Але якщо замовник починає нести всяку ахінею, типу «це дуже дорого» або «я подумаю», відразу хочеться запитати про що ти подумаєш ??? що означає дорого ??? Якщо немає грошей, так і скажи, чи скажи що конкретно не влаштовує. Ще раз повторюся, нормальні ландшафтні організації запропонують вихід із ситуації! Але, якщо Ви хочете і рибку з'їсти і самі знаєте куди сісти, то як правило це виходить дорожче початкової вартості - це і до ворожки не ходіть!

І так повернемося до цін на ландшафтні роботи.
Щоб було зрозуміло з чого зліплені ціни на ці послуги, трохи про це розповім. Витрати ландшафтних компаній складаються в основному з наступних категорій:

  • виплата зарплат тимчасовому (оскільки робота сезонна) робочого персоналу (ті, хто «на лопаті»).
  • виплата зарплат основному робочому складу фахівців цілий, не залежно від того, є взимку робота або немає.
  • витрати на ці недешеві офіси, які і нафіг не потрібні в цій діяльності, але в основному беруться для того, щоб там сидів бухгалтер, який може і вдома сидіти і обслуговувати 10 таких підприємств, і щоб в очах замовника контора більш довірливо виглядала. Так, до речі, шановні замовники, наявність офісу не гарантує якості роботи і порядності фірми! І в основному він знімається для того, щоб Ви спали спокійніше, тому що з ранку до вечора всі фахівці цієї галузі реально знаходяться на об'єктах, а взимку сидять вдома і чекають весни!
  • витрати на рекламу (зараз вони звичайно зашкалюють, ніж 7 років тому).
  • паливні витрати (але як правило вони обумовлюватися в кошторисі) про це ми далі детальніше поговоримо.
  • Про топливные расходы думаю долго не нужно пояснять, посмотрите цены на бенз , и все должно быть понятно. Но для тех , кто не совсем понимает сметы где указана не маленькая цифра на топливо поясню…

У 99% випадків робочий склад доставляється на об'єкт на машинах, завдяки тому, що кожен об'єкт розташований в основному поза межами міста і в різних напрямки від Києва, що власне і не дозволяє робочим пересуватися на маршрутках чи тупо жити на вашому об'єкті (оскільки щодня складу робочих перерозподілятися в міру необхідності відправки того чи іншого фахівця на різні об'єкти, в залежності від поточної специфіки виконання робіт). Для тих, хто шукає працівників типу «Вуек», які готові жити де завгодно і робити все через жопу, можете далі не читати цю статтю. Ціна на паливні витрати формується з двох частин: це кілометраж з цента Києва (ціна на паливо) і на кожну машину водієві виділяються витрати амортизації авто.
Як правило, ми в кошторисі пишемо кількість машин за період робіт і суму грошей на одну машину, якщо ж за фактом поїздок було більше або менше, ми робимо перерахунок по закінченню робіт.
 
Розглянемо пункт про зарплати, найулюбленіший. В умовах збільшення безробіття знайти працівника не проблема, проблема знайти нормального працівника! Правда, вся проблема зводиться до того, що нормальні на шару не працюю і вимагають належної оплати праці! І тут починається найцікавіше - якщо в компанії працівники отримують нормальну зарплату, відповідно і роботу вони виконують якісно, ​​тоді і вартість послуг буде однозначно вище! Думаю, що компанії, що складаються з професійних співробітників однозначно підвищать в наступному сезоні ціни на свої послуги!
 
Що стосується пройдисвітів, то ті все і завжди Вам на шару створять геморою, а не красива ділянка.
 
Про рекламу думаю не варто пояснювати - хто займається бізнесом сам знає скільки вона коштує, а в умовах ослаблення економіки її загальний цінник стає ще більше.
 
Окремо хочу відзначити ціни на Автополив, і ціни на роботи з ним пов'язані. Тут Вам скажу однозначно, все обладнання завозиться в країну в доларі і євро, і вартість робіт визначається у відсотках від вартості обладнання. Тому систему поливу, без якої жодна ділянка нормально не проживе, поставити стане явно дорожче! Кого ціна на автополив не влаштовує, побудуйте в Україні завод по системам автоматичного поливу або поливайте кожен день свою ділянку зі шланга, щоб нічого не здохло!
 
Подорожчають також і рослини, тому що основна маса їде з закордону і несе в собі складову з ціни палива, логістики і змісту в умовах недешевих енергоресурсів!
Ціна на рулонний газон теж виросте, тому що паливо і полив газону є основною складовою ціни квадратного метра газону.
 
Однозначно скажу, загальний цінник на ландшафтні роботи виросте! Але, думаю, що не всі пункти прайса піднімуться в наступному році. І пам'ятайте, завжди говорите про те, що вас не влаштовує в кошторисі, тому що тільки з відкритим діалогом Ви заощадите і наше, і ваш час, і отримаєте розуміння того, що реально можна зробити, а що ні.
 
Думаю що реально тільки навесні ціни будуть виставлятися на 2015 рік всіма ландшафтінкамі!
Всім бажаючих облаштувати свою ділянку в 2015 році бажаємо знайти тих виконавців, які задовольнять ваші вимоги за всіма параметрами!